Nieuws
Alle agrarische nieuwsupdates van Boerderij, met het laatste nieuws over melkvee, akkerbouw, varkens, pluimvee, beleid, markt en technologie.
250+ resultaten
Weergave:
Alle agrarische nieuwsupdates van Boerderij, met het laatste nieuws over melkvee, akkerbouw, varkens, pluimvee, beleid, markt en technologie.

Albert Heijn gaat aangesloten varkenshouders financieel ondersteunen bij de aanpassing van stallen voor het keurmerk Beter Leven-1 ster.


Een pottenproef van HLB, gefinancierd door BO Akkerbouw, toont aan dat 100% loofdoding van aardappelopslag bovengronds het aardappelcysteaaltje ondergronds vermindert.


Trots, lef en hoop en het kunnen verdienen van een goede boterham zijn de kern van het land- en tuinbouw-, visserij- en natuurbeleid. Dat zijn de uitgangspunten van het nieuwe kabinet van PVV, VVD, NSC en BBB.


De Subsidieregeling sanering varkenshouderijen (Srv) kostte de overheid €273 miljoen en heeft ervoor gezorgd dat de geuroverlast en stikstofuitstoot zijn verminderd. Het resultaat had wel groter kunnen zijn, aldus de Rekenkamer.


Peter Grugeon is vanaf 1 juni de nieuwe CEO van de Belgische zuivelcoöperatie Milcobel. Hij is de opvolger van de begin dit jaar vertrokken CEO Nils van Dam. Volgens de Belgische zuivelonderneming konden de raad van bestuur en de CEO het destijds niet eens worden over de te volgen visie. In de tussentijd is het dagelijks bestuur overgenomen door een aantal directieleden.


DMK wil een deel van de zuivelproductie op de locaties in Edewecht, Everswinkel en Hohenwestedt stilleggen. Dat zegt topman Ingo Müller in gesprek met Top Agrar. Eerder communiceerde Duitslands grootste zuivelcoöperatie al haar kaasfabriek in Dargun te willen sluiten, al is het laatste woord over het afschalen van de productie aan de raad van commissarissen.


In 2023 telde Nederland 6257 hectare lelieteelt, blijkt uit gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek. Dat is wat landbouwminister Piet Adema betreft meer dan genoeg. Hij heeft echter niet veel mogelijkheden grenzen op te leggen aan de teelt.


De Duitse aanvoer van melk in maart 2,8 miljoen ton. Dat is 0,5% meer dan in maart 2023. Dat blijkt uit cijfers van het Duitse ministerie van voeding en landbouw.


In het gebied in Gelderland waar sinds enige tijd zeker één niet-schuwe wolf is gesignaleerd, zijn hamburgers en frikandellen gevonden, zo zei gedeputeerde Harold Zoet (BBB) woensdag tijdens een vergadering van de Provinciale Staten in Arnhem.


Arla Foods UK gaat nog eens bijna €350 miljoen investeren in haar Britse fabrieken. Dat volgt op een investering van €210 miljoen in de fabricage van mozzarella in een andere fabriek in het VK. Arla wil daarmee meer mogelijkheden scheppen voor Britse melk en kaas.
