Vion op de knieën voor ACM, positie varkenshouders verbetert
Vion zal contracten met varkenshouders voortaan niet meer eenzijdig wijzigen. Dat heeft het vleesbedrijf toegezegd aan de Autoriteit Consument & Markt (ACM). De toezegging is daarmee bindend.

Varkenshouders krijgen de mogelijkheid een nieuw contract af te wijzen, zonder de mogelijkheid dat Vion per direct de afnameovereenkomst kan stoppen. – Foto: Martijn ter Horst
Alleen na instemming van de varkenshouder mag een contract worden aangepast. Daardoor verbetert de onderhandelingspositie van varkenshouders die leveren aan Vion, schrijft de ACM.Bovendien krijgen varkenshouders de mogelijkheid een nieuw contract af te wijzen, zonder de mogelijkheid dat Vion per direct de afnameovereenkomst kan stoppen. Tevens hoeft een varkenshouder zich niet aan de opzegtermijn van een jaar te houden, als hij niet akkoord gaat met een nieuw contract. Vion is daarentegen wél gehouden aan de afgesproken opzegtermijn.Het eenzijdig wijzigen van een leveringscontract is in strijd met de Wet oneerlijke handelspraktijken landbouw en voedselvoorzieningsketen (Wet OHP landbouw). De wet die in november 2021 in werking trad, beoogt de onderhandelingspositie van boeren en vissers tegenover hun afnemers te versterken.
ACM in actie na klacht POV
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses









