NVWA maant slachterijen tot naleving regels dierwelzijn en voedselveiligheid

“Slachterijen nemen onvoldoende verantwoordelijkheid om dierwelzijn en voedselveiligheid te borgen. Het gaat te vaak mis en het moet beter.” Dat zegt Gerard Bakker – inspecteur-generaal van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) – bij de presentatie van de NVWA-cijfers over de controles bij 39 grote slachterijen die onder permanent toezicht staan.

nvwa slachterijen

Foto: Jan Willem Schouten


NVWA meldt over het eerste halfjaar 2022 een aantal van 5.700 ’tekortkomingen’ en 401 schriftelijke waarschuwingen of boetes. Het is voor het eerst dat de NVWA het aantal tekortkomingen rapporteert. Een vergelijking met voorgaande jaren maken is daarom niet mogelijk, erkent de woordvoerder van de organisatie. Bij tekortkomingen gaat het om niet-toegestane situaties die meteen kunnen worden verholpen en niet als officiële waarschuwing of overtreding de boeken in gaan.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Officiële overtredingen nemen af

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Lees meer over


Snel delen


Pluimveenieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.


Andr? Krikke
30 mei 2023

Meer controles en minder overtredingen. En dan een dergelijke negatieve toonzetting. Past wel bij het beeld van de NVWA wat zich laat gebruiken voor een activistische politieke antivleesagenda.