Epidemioloog: juist koeien vaccineren om blauwtong in te dammen

Koeien moeten ook gevaccineerd worden tegen het blauwtongvirus, zegt dierenarts Gerrit Koop. Hij benadrukt dat koeien meer bijdragen aan de verspreiding van het virus dan schapen.

Koeien moeten ook gevaccineerd worden, omdat zij aanzienlijk meer bijdragen aan de verspreiding van het blauwtongvirus dan schapen, aldus Gerrit Koop, dierenarts en veterinair epidemioloog. – Foto: Herbert Wiggerman

Koeien moeten ook gevaccineerd worden, omdat zij aanzienlijk meer bijdragen aan de verspreiding van het blauwtongvirus dan schapen, aldus Gerrit Koop, dierenarts en veterinair epidemioloog. – Foto: Herbert Wiggerman


Om de overdracht van het blauwtongvirus te verkleinen, moeten juist ook koeien gevaccineerd worden. Die dragen veel meer bij aan de verspreiding van het virus, zegt Gerrit Koop, dierenarts en veterinair epidemioloog aan de faculteit Diergeneeskunde van de Universiteit Utrecht. Hij sprak donderdagmiddag tijdens een live rondetafelgesprek van de Universiteit Utrecht.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Sinds deze maand zijn er twee vaccins beschikbaar in Nederland tegen de nieuwe blauwtongvariant die afgelopen najaar rondging. Vandaag, vrijdag 24 mei, werd bekend dat er een derde vaccin tegen blauwtong voor koeien en schapen beschikbaar is in Nederland, met 2 miljoen doses direct leverbaar.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.