Epidemioloog: juist koeien vaccineren om blauwtong in te dammen
Koeien moeten ook gevaccineerd worden tegen het blauwtongvirus, zegt dierenarts Gerrit Koop. Hij benadrukt dat koeien meer bijdragen aan de verspreiding van het virus dan schapen.

Koeien moeten ook gevaccineerd worden, omdat zij aanzienlijk meer bijdragen aan de verspreiding van het blauwtongvirus dan schapen, aldus Gerrit Koop, dierenarts en veterinair epidemioloog. – Foto: Herbert Wiggerman
Om de overdracht van het blauwtongvirus te verkleinen, moeten juist ook koeien gevaccineerd worden. Die dragen veel meer bij aan de verspreiding van het virus, zegt Gerrit Koop, dierenarts en veterinair epidemioloog aan de faculteit Diergeneeskunde van de Universiteit Utrecht. Hij sprak donderdagmiddag tijdens een live rondetafelgesprek van de Universiteit Utrecht.
Sinds deze maand zijn er twee vaccins beschikbaar in Nederland tegen de nieuwe blauwtongvariant die afgelopen najaar rondging. Vandaag, vrijdag 24 mei, werd bekend dat er een derde vaccin tegen blauwtong voor koeien en schapen beschikbaar is in Nederland, met 2 miljoen doses direct leverbaar.
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses









