‘KDW speelt bij vergunningen geen enkele rol’

Nu er binnenkort een nieuw kabinet op het bordes bij de koning staat, willen allerlei organisaties binnen en buiten de overheid het nieuwe kabinet nog wat meegeven. Dat is dan buiten wat zij in het Hoofdlijnenakkoord al hebben gerealiseerd, of zelfs in de toekomstige ministersploeg hebben weten op te nemen.

nieuw kabinet en stikstof en landbouw

Kwel als achtergronddepositie van fosfor waardoor Noord-Groningen volgens boeren aldaar onterecht is aangewezen als NV-gebied. In sommige gebieden in Nederland zit nog te veel stikstof en fosfaat in het water. In deze gebieden zijn extra maatregelen nodig om de waterkwaliteit te verbeteren. Zo geldt hier bijvoorbeeld een lagere stikstofgebruiksnorm. – Foto: Mark Pasveer


Intussen heeft ook het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) een reflectie op het Hoofdlijnenakkoord naar buiten gebracht, met aanbevelingen voor het nieuwe kabinet. In het rapport wordt gewezen op een van de grootste uitdagingen voor het nieuwe kabinet: het beslechten van de strijd om de ruimte. Het PBL adviseert: “Geef coördinerend minister (Hoofdlijnenakkoord) regie voor integrale ruimtelijke afwegingen.” Dat zal dan de nieuwe minister van een nieuw ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening moeten worden, Mona Keijzer dus. Of die dat kan, laat ik in het midden.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Positief is dat het door de VVD’er Stef Blok - ook al zo’n brokkenpiloot – opgeheven ministerie weer terug is. Maar voor een goed en degelijk ruimtelijk beleid op rijksniveau is heel veel meer nodig, na de afbraak die ook op dat terrein heeft plaatsgevonden.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.


B Kemp
16 jun 2024

Jazeker wel ihkv additionaliteit

dijck
16 jun 2024

Juristen en ecologen, mooie combinatie voor deze ***-up. Een ecoloog heeft nooit genoeg en een jurist denkt er verstand van te hebben. De natuur doel analyses zijn een farce. Streven naar onhaalbare doelen en blinken uit in tekortkomingen qua onderzoeken. Het aantal beesten per m2 die gehaald dienen te worden hebben 2 m2 oppervlakte nodig.....deze reactie is automatisch gemodereerd