Sodiaal: ‘Deel hogere kosten moet door consument worden betaald’
Melkverwerker Sodiaal heeft de kosten afgelopen jaar door de crisis in het Midden-Oosten flink zien stijgen. Volgens algemeen directeur Antoine Collette moet een deel van deze hogere kosten door de consument worden betaald.

Sodiaal is de op één na grootste melkverwerker van Frankrijk. Foto: Henk Riswick
Sodiaal heeft vorig jaar 4,2 miljard liter melk ingezameld bij de ongeveer 8.000 boerderijen van zijn leden. Daarmee is het in Frankrijk de op één na grootste melkverwerker, na de wereldwijde familiegigant Lactalis.
Bijna 16% van de melk werd ingezameld volgens specifieke voorwaarden, zoals biologisch, beschermde oorsprong of melk van grasgevoerde koeien. Dat leverde de producent een extra bonus op. Of de boerderij nu in een veeteeltgebied als Bretagne ligt, aan de rand van Pays de la Loire of hoog in de heuvels of bergen, de boer kan rekenen op de komst van de melkwagen van zijn eigen coöperatie.
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses








