Bedrijfsopvolger Thijm van Oirschot wil verder met waterbuffels

Bedrijfsopvolger Thijm van Oirschot (23) in Boxtel (N.-Br.) werkt veel buitenshuis, maar ziet zijn toekomst op de waterbuffelhouderij D’n Buff van zijn ouders. Melken, voeren en landwerk doen vindt hij het mooist.

Thijm van Oirschot (23) in Boxtel (N.-B.) gaat de waterbuffelhouderij van zijn ouders overnemen. Ze hebben 120 waterbuffels en 50 stuks jongvee. Foto's: Bert Jansen

Thijm van Oirschot (23) in Boxtel (N.-B.) gaat de waterbuffelhouderij van zijn ouders overnemen. Ze hebben 120 waterbuffels en 50 stuks jongvee. Foto's: Bert Jansen


Thijm van Oirschot (23)

  • Woonplaats: Boxtel (N.-Br.)
  • Opleiding: mbo Veehouderij aan Helicon, nu Yuverta, in Boxtel.
  • Bedrijf: in maatschap met vader Frens en moeder Wendy 120 waterbuffels en 50 stuks jongvee op een bedrijf van 55 hectare. De melk gaat onder meer naar een zuivelverwerker in Limburg. Ze verkopen producten als mozzarella, yoghurt, hamburgers en bitterballen in de eigen boerderijwinkel, een automaat en aan andere boerderijwinkels.
  • Rolverdeling: Thijm en Frens verzorgen de buffels. Wendy werkt in de boerderijwinkel en vult de automaat bij. Ook doet zij de administratie. Frens springt bij in de verkoop. Thijm werkt 4 tot 5 dagen buitenshuis. Hij verhuurt zich als zzp’er aan veehouderijen en doet mest- en voertransporten met de vrachtwagen. Ze hebben geen personeel, wel een loonwerker voor werk op het land.
Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Als ik het bedrijf overneem, verander ik…

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.