Nieuws
Alle agrarische nieuwsupdates van Boerderij, met het laatste nieuws over melkvee, akkerbouw, varkens, pluimvee, beleid, markt en technologie.
250+ resultaten
Weergave:
Alle agrarische nieuwsupdates van Boerderij, met het laatste nieuws over melkvee, akkerbouw, varkens, pluimvee, beleid, markt en technologie.

Op een leghennenbedrijf in het Duitse Bad Bentheim, net over de grens bij Oldenzaal, is vogelgriep van het type H7 vastgesteld. Alle 86.000 leghennen op het bedrijf worden geruimd.


Het pootgoedareaal dat voor 2024 bij NAK is aangegeven voor keuring is 38.503 hectare. Dit is 200 hectare minder ten opzichte van het areaal in 2023.


De stikstof- en fosfaatexcretie van de veehouderij is in 2023 zeer beperkt afgenomen ten opzichte van 2022. Dat blijkt uit definitieve cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De mestproductie komt uit op 464 miljoen kilogram stikstof en 147 miljoen kilo fosfaat.


Zowel lactalis Leerdammer als A-ware verhoogt zijn melkprijs voor juli. Hiermee volgen ze het voorbeeld van FrieslandCampina, maar plussen meer deze maand.


FrieslandCampina is voor de inkoop van verantwoorde palmolie een samenwerking aangegaan met de Earthworm Foundation. Doel is om de transparantie in de palmolieketen te vergroten en ontbossing te voorkomen. De zuivelonderneming gebruikt jaarlijks meer dan 125.000 ton palmolie in zijn zuivelproducten.


De aminozurenbehoefte van opfokhennen is lager dan wat het fokbedrijf aanbeveelt. Dit blijkt uit een proef in Canada van Aeres Hogeschool, Schothorst Feed Research en University of Alberta.


De prijs van mageremelkpoeder zakt op de online GDT-veiling met maar liefst 6,1% tot $2.586 per ton. Omgerekend naar euro’s is dat €2.407 per ton. Hiermee is het de winst dat het in de afgelopen weken boekte grotendeels weer kwijtgeraakt. Vooral contracten in het vierde kwartaal laten een forse daling van meer dan 10% zien.


De Tweede Kamer wil strengere maatregelen om BVD en IBR bij rundvee uit te roeien, met verboden op handel en verplichte opsporing van besmette dieren.


Claas komt met de triplemaaier Claas 9300 Direct Swather zonder kneuzer. Conische vijzels leggen het gewas centraal op een zwad.


Minister Piet Adema verscherpt het gewasbeschermingsmiddelenbeleid. LTO Nederland en NAJK betwijfelen de aanpak en roepen nieuwe minister Femke Wiersma op tot samenwerking.
