‘Landbouw uit handelsverdrag Mercosur niet reëel’, zegt Schreinemacher
Handelsminister Liesje Schreinemacher probeert niet een uitzondering voor de landbouw af te dwingen in het handelsverdrag van de Europese Unie met de Zuid-Amerikaanse landen in Mercosur. De Tweede Kamer vroeg het kabinet eerder in te zetten op een handelsverdrag waarvan de landbouw is uitgezonderd.

Liesje Schreinemacher, minister voor Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking. - Foto: ANP
Schreinemacher zegt dat zo’n opstelling in de onderhandelingen Nederland binnen de Europese Unie buitenspel zet. Volgens haar is landbouw een essentieel onderdeel van een handelsakkoord. Zij redeneert dat zij zich tegen het verdrag uitspreekt als ze wil dat de landbouw wordt uitgezonderd van het verdrag. Het kabinet wil pas een definitief standpunt innemen als het verdrag er – naar verwachting in 2024 – concreet ligt.
Wie bepaalt, Kamer of kabinet?
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses










Of een minister moet handelen naar de wens van de kamer kun je gewoon opzoeken in de wet. Politici in die kamer moeten dat gewoon weten. Of de minister moet luisteren of die politici zijn dom bezig.