Greenpeace-vonnis ‘haalbaar’ met 2-kilometerzones rond 120 Natura 2000-gebieden

Het Greenpeace-vonnis is het snelst haalbaar met een focus op 1- of 2-kilometerzones rond kwetsbare natuur als de Veluwe en de Peel. Daarmee worden duizenden veehouderijen geraakt.

De Staat verloor begin dit jaar een stikstofzaak van Greenpeace. De gevolgen zijn verstrekkend. Ook als de oplossing via de lijn van het Gispoint-rapport gevolgd wordt, raakt dat duizenden veehouders. Foto: ANP

De Staat verloor begin dit jaar een stikstofzaak van Greenpeace. De gevolgen zijn verstrekkend. Ook als de oplossing via de lijn van het Gispoint-rapport gevolgd wordt, raakt dat duizenden veehouders. Foto: ANP


De Greenpeace-stikstofuitspraak van 50% depositiereductie in 2030 is haalbaar als het Rijk focust op vrijwillige extensivering, verplaatsing en uitkoop in 2-kilometerzones rond 120 Natura 2000-gebieden. De landbouw moet de komende vijf jaar dan 18% minder stikstof uitstoten om aan het vonnis te voldoen. Dat blijkt uit een rapport van adviesbureau Gispoint, in opdracht van Greenpeace, dat donderdag gepresenteerd is. Als het Rijk voor deze aanpak zou kiezen, zouden duizenden veehouderijen geraakt worden. Het rapport lag woensdag al op de formatietafel bij informateur Sybrand van Haersma Buma.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Gedwongen uitkoop kan noodgreep zijn

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.


K.J. L
20 nov 2025

Wensdenken

Jan H
20 nov 2025

Greenpeace moet is buiten Europa gaan verminderen als nu blijkt dat 94% ven probleem van buiten Europa komt

J. T
20 nov 2025

En dan lekker met zijn allen lelies, uien en aardappelen verbouwen om deze gebieden: Stikstof doel gehaald?? Natuur doel verslechtert?? Oorzaak en gevolg Greenpeace!!