Biologische kwaliteit water verbetert langzaam

De biologische kwaliteit van oppervlaktewater is een van de indicatoren voor de eisen van de Kaderrichtlijn Water. - Herbert Wiggerman

De biologische kwaliteit van oppervlaktewater is een van de indicatoren voor de eisen van de Kaderrichtlijn Water. - Herbert Wiggerman


Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

De biologische kwaliteit van het oppervlaktewater verbetert, maar het gaat langzaam. Dat blijkt uit gegevens van het Compendium voor de Leefomgeving.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Lees meer over


Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.


John Kessel
31 aug 2022

Als ze dan een rapport maken vergelijk dan ook de waardes van toen met die van nu. Nieuwe stoffen die gemeten worden of aanpassing van de normen zegt niet over de ontwikkeling van de chemische waterkwaliteit. Door de verbetering van de biologische kwaliteit zou je hier ook verlaging van de gemeten waarden verwachten.

Armer
30 aug 2022

Zijn de normen in heel europa gelijk?

Brand
30 aug 2022

er zijn aanzienlijk meer ganzen in nederland. voor het grootste gedeelte leven ze op het water. tien ganzen schijten 1m3 mest per jaar. de riool-overstorten zijn ook nog niet gesaneerd. vind je het dan gek dat er teveel stikstof en fosfaat in het oppervlaktewater zit. en als je ook nog de normen blijft aanscherpen, dan blijft de waterkwaliteit hetzelfde, maar vervolgens voldoet deze zelfde waterkwaliteit dan niet meer aan de regels. zo komen we er nooit meer uit.