Adema aan de slag met mestplan – zonder onderhandeling over derogatie
Landbouwminister Piet Adema heeft steun gekregen van de Tweede Kamer om zijn plan ter aanpak van de mestcrisis uit te voeren. Hij zal dit doen in samenwerking met het sectorvoorstel van LTO, NAJK, NZO en de Natuurweide. Echter, Adema gaat niet opnieuw naar Brussel voor een overgangsderogatie.

Piet Adema, minister van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit, tijdens het commissiedebat over het mestbeleid, donderdag 25 april. – Foto: ANP
Demissionair landbouwminister Piet Adema gaat zijn plan om de mestcrisis op te lossen, verder uitwerken in combinatie met het sectorplan van LTO, NAJK, NZO en de Natuurweide. Tijdens een debat in de Tweede Kamer bleek een ruime meerderheid voor uitvoering van het plan te zijn. De formerende partijen BBB en PVV zijn tegen het voorstel, maar vormen daarmee een minderheid.
Adema verwacht binnen vier weken met een concreet plan van aanpak te komen, inclusief een tijdspad voor de uitvoering ervan. Maatregelen die op korte termijn genomen kunnen worden, zullen snel worden geïmplementeerd. Voor andere zaken is meer tijd nodig. Zo verwacht Adema dat bijvoorbeeld de verbrede beëindigingsregeling in 2025 in werking kan treden.
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses










Bennie laat weer zien waarom we met LTO hoe dan ook te grazen worden genomen, eerst krimpen zonder 1 geldige reden en pas daarna weer praten met Brussel. Zo donderen we vast en zeker in het moeras. En WAAROM WAAROM komt LTO op dit moment met een eigen krimp plan ??? Je weer vooraf hoe het gaat, de krimp wordt eruit gepakt, de derogatie is weg en blijft weg. Stom stom stom.