Avebe verhoogt campagne eindprijs naar €100 per ton

De campagne eindprijs voor oogstjaar 2023-2024 van Royal Avebe komt uit op €100 per ton aardappelen. De coöperatie verhoogt hiermee de basisprijs van dit oogstjaar van €95 per ton met €5 per ton aardappelen.

Het poten van zetmeelaardappelen. Het was geen makkelijk seizoen voor boerenleden van Avebe. Bij de start van het nieuwe seizoen ervaren ze weer problemen. – Foto: Koos van der Spek

Het poten van zetmeelaardappelen. Het was geen makkelijk seizoen voor boerenleden van Avebe. Bij de start van het nieuwe seizoen ervaren ze weer problemen. – Foto: Koos van der Spek


Avebe streeft voortdurend naar een zo’n hoog mogelijke uitbetaling aan haar boerenleden, reageert ceo David Fousert. “We zetten daarin de nodige stappen. We beseffen ons goed dat het rendement van de zetmeelaardappelteelt verder omhoog moet vanwege stijgende kosten, klimaatverandering, gewijzigde wet- en regelgeving en concurrentie op de akker.”

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Over het boekjaar 2022-2023 realiseerde Avebe een prestatieprijs van €133,34 per ton zetmeelaardappelen. Dat was een record. Een jaar eerder was de prestatieprijs €98,56. Avebe heeft een prijsbeleid waarin gedurende het jaar prognoses worden afgegeven, te beginnen met een basisprijs, gevolgd door een campagneprijs. Het boekjaar loopt tot en met juli. In december wordt op de ledenraad het bedrijfsresultaat bekendgemaakt en dan wordt de nabetaling vastgesteld.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Lees meer over


Snel delen


Sectornieuwsbrief Akkerbouw


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.