Rabo-analyse: impact Green Deal op landbouw strekt ver

De Europese landbouw moet rekenen op ingrijpende gevolgen van het beleid op het gebied van waterkwaliteit en de vermindering van de uitstoot van broeikasgassen. Dat blijkt uit een analyse van Rabo Research van alle maatregelen die de Europese Commissie in petto heeft in het kader van de Green Deal.

Laatst bijgewerkt:
Rabo-onderzoekers verwachten dat de Kaderrichtlijn Water een grote impact op de landbouw zal hebben. - Foto: Cor Salverius

Rabo-onderzoekers verwachten dat de Kaderrichtlijn Water een grote impact op de landbouw zal hebben. - Foto: Cor Salverius


De onderzoekers van Rabobank keken naar tien verschillende beleidsvoornemens, die effect zullen hebben op de land- en tuinbouw. Daarbij gaat het om de vermindering van de uitstoot van broeikasgassen met 55% in 2030, de verbetering van de waterkwaliteit in 2027, herstel van de biodiversiteit in 2030, de halvering van het gebruik van chemische bestrijdingsmiddelen in 2030, de invoering van nieuwe ‘groene’ businessmodellen, de halvering van het antibioticagebruik, de uitbreiding van het areaal biologische landbouw, de verbetering van de bodemgezondheid en de verbetering van het dierenwelzijn. Daarnaast keek de bank naar effecten van andere wetgeving.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Onzekerheid over beleid

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.


Armer
14 nov 2023

En het komt de rabo goed uit. Rabo wil wel een beetje minder landbouw in hun portefeuille.