Pootgoed HZPC Holland: hoge uitbetalingen, maar risico’s blijven
Pootgoedtelers van HZPC Holland ontvangen voor de oogst van 2024 een uitbetalingsprijs van €62,32 per 100 kilo. Dit is ruim 17% hoger dan in 2023. Toen was de uitbetalingsprijs €53,20, wat ruim 40% hoger was dan in 2022. Ten opzichte van prognoseprijs van maart 2025 komt de prijs €0,82 per 100 kg hoger uit. Dit meldt HZPC.
Hoog percentage pootgoed
In het algemeen laten de pootgoedprijzen de afgelopen jaren een stevige stijging zien. Deze trend is duidelijk zichtbaar en wordt ondersteund door hogere uitbetalingsprijzen aan pootgoedtelers. Ook landbouwcoöperatie Agrico betaalde hogere prijzen voor pootgoed.
HZPC is tevreden over de opbrengst, met veel pootgoed in de juiste maat. Ook kon de het pootgoedbedrijf een hoog percentage van de geleverde aardappelen als pootgoed afzetten. “We mogen over het algemeen spreken van een zeer goed seizoen” aldus Martin Jansen Klomp, regiomanager Benelux HZPC.
Waakzaamheid blijft geboden
Ondanks de goede oogst en de stijging van de pootgoedprijzen zat het venijn in het einde van het seizoen met forse prijsdalingen in de vrije markt. Hans Huistra, CEO van de HZPC-groep licht toe: “De aardappelteelt blijft uitdagend, niet alleen door het weer, maar ook door de marktrisico’s. Het is goed dat deze risico’s op dit moment met een hogere prijs worden beloond”.
Om risico’s te spreiden zet het bedrijf in op een breder rassenpakket en een nauwere samenwerking met telers en klanten. Het nieuwe seizoen is inmiddels gestart. Telers hebben dit voorjaar de poters goed en vlot kunnen planten. Op dit moment staan de gewassen er goed bij, aldus Jansen Klomp.
Reacties
Je moet een account hebben om te reageren
Voordelen van een account:
Krijg toegang tot de beste en meest actuele artikelen.
Discussier mee met collega’s, experts en specialisten.