‘Met nieuwe regelgeving komen er mogelijkheden’
Rick van Nuland staat aan het begin van zijn carrière als varkenshouder. De varkensbedrijven die hij samen met zijn vader en oom heeft, zijn zo goed als klaar voor de toekomst. “Ik ga ervan uit dat ik een goede toekomst in de varkenshouderij kan hebben.”

Rick van Nuland (27) werkt samen met zijn vader en oom. Ze hebben varkensbedrijven in Nistelrode en Langeboom (N.-Br). - Foto's: Jan Willem Schouten
Sinds 2021 vormt Rick samen met zijn vader en oom een bv. “Mijn vader is 58, hij schuift mij meer taken toe zodat hij rustiger aan kan gaan doen. Het plan is dat we met de derde generatie straks verder gaan met het bedrijf. Ook mijn twee neven zijn potentiële opvolgers. We hebben twee vestigingen, een in Nistelrode en een in Langeboom. Ik woon zelf bij de vestiging in Nistelrode waar we 900 zeugen en 8.200 vleesvarkens hebben. In die vestiging hebben we de afgelopen jaren alles verbouwd en gerenoveerd. Alleen de kraamstal moet nog. Op 1 jan 2024 willen we die klaar hebben, dat is het eerstvolgende concrete plan. We hebben nog geen vrijloopkraamhokken, die zullen in de toekomst nog wel eens komen. Dat wordt wel een uitdaging maar vooralsnog weten we nog niet wat de normen en de hokafmetingen worden.”
Boer zoekt toekomst
In het kerstnummer van Boerderij diverse verhalen over boeren en hun zoektocht naar bestaansrecht in de toekomst. Lees ook op Boerderij.nl meer over dit thema en bekijk de video‘s.
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses









