CU, VVD, GroenLinks en CDA willen meer geld voor agrarisch natuurbeheer
De ChristenUnie (CU), VVD, GroenLinks en het CDA willen de komende jaren € 100 miljoen extra uittrekken voor agrarisch natuur- en landschapsbeheer.

Foto: Koos Groenewold
Onder leiding van Kamerlid Pieter Grinwis van de ChristenUnie dienden deze vier partijen een amendement in tijdens de Algemene Financiële Beschouwingen om het budget hiervoor te verruimen. Zij willen hiermee het tekort voor de Agrarisch Natuur- en Landschapsbeheer-regeling (ANLb-regeling) aanpakken.De provincies beschikken niet over voldoende budget om het vanaf beheerjaar 2023 door agrariërs aangevraagde beheer te financieren. Agrarische collectieven hebben in de voorafgaande jaren het beheer uitgebreid tot net iets meer dan 100.000 hectare. Het Nationaal Strategisch Plan (NSP) bevat echter niet genoeg middelen om het bestaande agrarische natuur- en landschapsbeheer vanaf 2023 volledig te financieren. Om dit tekort op te vangen, is jaarlijks circa € 20 miljoen extra nodig. Over de resterende looptijd van het huidige Gemeenschappelijk Landbouwbeleid (GLB) voor 2023-2027 komt dit neer op een totaal van € 100 miljoen.
Areaal agrarisch natuurbeheer
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses










Helaas geven geen van de partijen aan waar het geld weg moet komen. Ze hebben op andere onderwerpen ook zo hun wensen die veel geld kosten. De meeste van deze onderwerpen zijn niet gekoppeld aan economische activiteiten anders dan salarissen, materiaal kosten etc. Maar vooral Overheids Controle en dat betekent uitgaven zonder inkomsten. Of zie ik het verkeerd??