Bewerkte mest krijgt een grote rol in kringlooplandbouw

De provincie Noord-Brabant wil van mest een lust maken in plaats van een last, zoals het nu veelal wordt ervaren. “Er is een afnemend spoor voor drijfmest.”

De kern is dierlijke mest gaan toepassen op een wijze die goed is voor de boer, milieu en omgeving. - Foto's: Bert Jansen

De kern is dierlijke mest gaan toepassen op een wijze die goed is voor de boer, milieu en omgeving. - Foto's: Bert Jansen


Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

“Mest is een lastig onderwerp.” Met deze woorden begon Brabants gedeputeerde Elies Lemkes haar betoog tijdens het congres ‘Mest het bruine goud’, op 22 juni in Den Bosch. Desondanks is Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant ambitieus als het op mest aankomt. Elies Lemkes: “Het streven is om de meest duurzame landbouw in Europa te worden.” Mest speelt daar een grote rol in. Vandaar dat de provincie vorig jaar november de Uitvoeringsagenda mest lanceerde. De kern van de agenda is dierlijke mest gaan toepassen op een wijze die goed is voor de boer, milieu en omgeving. Het gebruik van onbewerkte mest is dan verleden tijd, als het aan de gedeputeerde ligt. Lemkes: “We hebben opnieuw naar mest gekeken. Dan is er een afnemend spoor voor drijfmest en een groeiend spoor voor kringlooplandbouw.”

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Sectornieuwsbrief Varkens


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.


Armer
4 jul 2023

Akkerbouwers zijn de klos bij minder overschotmest en kringlooplandbouw. Zij moeten straks aan de kunstmest.