Akkerbouwer krijgt boete van € 130.000 voor illegale pootgoedhandel
Nederlandse pootgoedteler schikt voor € 130.000 met Duitse toezichthouder STV na grootschalig onderzoek naar illegale pootgoedhandel tussen 2016 en 2018.

De Duitse toezichthouder STV heeft na een gerechtelijke procedure een schikking van €130.000 getroffen met een Nederlandse pootgoedteler uit Bruinehaar (Ov.) wegens illegale handel. - Foto: Mark Pasveer
De Duitse toezichthouder voor handhaving in de zaaizaad- en pootgoedsector, Saatgut-Treuhandverwaltungs GmbH (STV) in Bonn, heeft een schikking van € 130.000 getroffen met een Nederlandse pootgoedteler uit Bruinehaar (Ov.). Deze schikking volgt op een gerechtelijke procedure voor het Duitse regionale Landgericht in Braunschweig. De rechter sommeerde de akkerbouwer uit Bruinehaar te stoppen met zijn illegale handel in pootaardappelen en stelde de boete vast op € 130.000. Bovendien moet de akkerbouwer de gemaakte proceskosten vergoeden.
Reactie van Breeders Trust
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses









