ZuivelNL: Samen zorgen voor eerlijke verdeling van kosten binnen keten

Melkveehouders kunnen een bijdrage leveren aan de oplossing van het klimaatprobleem, maar dan moet daar wel geld voor zijn. Dat zei ZuivelNL-voorzitter Arjan Schimmel tijdens zijn toespraak op de nieuwjaarsbijeenkomst van de ketenorganisatie in Bunnik.

Kostenverdeling in de zuivelketen

Koeien in de wei Warmond (Z.-H.) - Foto: Roel Dijkstra


Ook dit jaar is de verdeling van de kosten binnen de zuivelketen weer een belangrijk thema. Melkveehouders zagen de kosten volgens Schimmel met 7 cent per kilo melk stijgen, maar ook de partijen verderop in de keten werden met aanzienlijke kostenstijgingen geconfronteerd. Hij noemt als voorbeeld de gestegen loon- en verwerkingskosten in de zuivelindustrie. Een van de uitdagingen voor alle ketenpartijen is een eerlijke verdeling van deze opgelopen kosten in de keten.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Geld voor investeringen

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Sectornieuwsbrief Rundveehouderij


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.


Geert Drijver
10 jan 2024

Wat een flauwekul verhaal van Schimmeltje. Als hij niks anders weet dan dit zeg dan niks. We weten allemaal wat na de boer komt zit zijn zakken te vullen. Deze onzin is een utopia. Weer een reden om te stoppen met de onzin van zuivel nl. Niemand die er iets aan heeft.