‘Zet boeren in hun kracht en laat ze ondernemen’

​Een nieuw jaar. Nieuwe ronde, nieuwe kansen. Tenminste, dat zou je denken. Maar het jaar begint wel met paniek op de mestmarkt. Mijn stelling is dat gekkigheid nooit lang duurt.

Mestafzet is opnieuw een drama en dus een grote kostenpost. (Archiefbeeld) - Foto: Peter Roek

Mestafzet is opnieuw een drama en dus een grote kostenpost. (Archiefbeeld) - Foto: Peter Roek


Dat kan ook niet, want met een lege portemonnee is het lastig boeren. Een verdubbeling van afzetkosten, zoals in de media verschijnt, lijkt mij niet realistisch en gaat ook niet gebeuren. Dat er op korte termijn druk op de mestmarkt zit, is een gecreëerd probleem dat komend voorjaar weer afkoelt.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Het bouwplan voor dit jaar moeten wij nog onder de loep nemen. Vorig jaar hebben we goed ons best gedaan om in de categorie ‘goud’ te komen. Dit om toch een kleine extra vergoeding te krijgen voor onze geleverde diensten aan de overheid. Het is dan echt van de zotte dat dezelfde overheid zich niet aan de afspraak houdt door deze toegezegde vergoeding niet uit te betalen.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Lees meer over


Snel delen


Sectornieuwsbrief Rundveehouderij


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.


Armer
31 jan 2024

En die besparing op gas die nodig is voor de productie van kunstmest komt heus wel via een verbod op kunstmest. Naast 170 kg N gewoon aankoop renure van shell en consorten. Je moet wel bij dat kunstmestverbod.

Armer
31 jan 2024

Er moet in de toekomst 15% groengas bijgemengd worden. Groen gas dat met mest gemaakt moet worden. Energie verkopers zoals shell gaan groen gas produceren maar hoe komt shell aan goedkope mest? Nou dat is niet moeilijk: maak veel overschotmest door afschaffing van de derogatie. Zonder derogatie moeten boeren hun mest met geld meegeven ipv over hun akkers uit te rijden. Van het digistaat zal shell een kunstmestvervanger maken die die boeren dan weer kunnen kopen van shell. Iedereen blij. Dit plan is niet gemaakt in een paar maanden maar daar is jaren over nagedacht. Dus ministeries weten dus al jaren waar we heen gaan en laten de boeren bewust bloeden. Wist lto of rabo van dit plan?