Vogelgriep op meer dan 1.000 Amerikaanse melkveebedrijven

Vogelgriep (H5N1) is op 1.005 Amerikaanse melkveebedrijven aangetroffen. Dat blijkt uit cijfers van het Centers for Disease Control en Prevention (CDC).

vogelgriep Amerikaanse melkveebedrijven

Melkveehouder in de VS. Foto: Canva/davidf


In totaal zijn er besmette bedrijven in zeventien staten. De laatste maand zijn er vooral nieuwe besmettingen van vogelgriep gemeld op Amerikaanse melkveebedrijven in het westen van het land. Alleen al in de staat Idoha waren er afgelopen maand meer dan twintig nieuwe besmettingen. In Nevada en Californië(aan de westkust) gaat het om enkele nieuwe besmettingen.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Melkveebedrijven die besmet raken met vogelgriep mogen de melk gewoon leveren. Die melk wordt gepasteuriseerd, waardoor er geen risico is op overdracht op mensen via zuivelproducten. In 464 monsters van melk, kaas, boter en ijs van gepasteuriseerde melk werd geen actief virus meer aangetroffen.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.