‘Ruim jaar robotmelken: je krijgt je leven een beetje terug’
Na ruim een jaar robotmelken maakt Marcel van der Avoird de balans op. De start was hectisch, maar inmiddels wil hij geen moment meer zonder robots.

Opstelling van de melkrobots op het bedrijf van columnist Marcel van der Avoird in Delfstrahuizen (Fr.) in april 2025. Foto: Marcel van der Avoird
Nu we iets meer dan een jaar geleden zijn begonnen met robotmelken, is het tijd om de balans op te maken. Na een hectische periode van bouwen, installeren en wat al niet meer, werd op de ochtend van 9 april 2025 de melkstalmotor voor de laatste keer uitgezet. Achteraf toch wel een momentje, maar aan de andere kant van de stal stonden vijf melkrobots te wachten om in gebruik te worden genomen. Dat momentje vond ik pas echt spannend. In de begindagen word je compleet begeleid door inmelkers en mensen van de dealer. Maar na een paar dagen ga je toch voor het echie.
Lees ook deze column van Marcel van april 2025 met meer foto’s: ‘Dan is het zover: robotmelken met 5 melkrobots’
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses








