Integrale aanpak nodig tegen glasvleugelcicaden
Glasvleugelcicaden blijven oprukken in Duitsland. Noodtoelatingen van insecticiden verlagen duidelijk de schade als gevolg van SBR en RTD (Stolbur), blijkt op een Feldtag in Seligenstadt (D). Belangrijk is een totaalpakket van maatregelen: inzet van insecticiden en resistente rassen, een optimale teelt voor een weerbaar gewas en de juiste vruchtwisseling.

Ook de spuittechniek is van belang om glasvleugelcicaden met insecticiden effectief te bestrijden, want er is een goede gewasbedekking nodig om de insecten goed te raken. Tijdens de Feldtag werd een demonstratie gegeven van het effect van verschillende spuitdoppen en spuitrichting op de gewasbedekking. Foto's: Janet Beekman
Duitse suikerbietentelers lieten zich op woensdag 13 mei informeren over de actuele stand van zaken op een Feldtag in Seligenstadt (D) tijdens de bijeenkomst ‘Erfolgreicher Rübenanbau trotz SBR en Stolbur Anbaustrategie 2026’. Met een opkomst van meer dan 300 telers was de belangstelling groot. Duitse telers willen graag iets ondernemen tegen het oprukken van glasvleugelcicaden. De centrale boodschap van de Feldtag was: er is in het teeltseizoen 2026 een pakket van verschillende maatregelen nodig om glasvleugelcicaden te bestrijden. En om schade door SBR en Stolbur, de ziekten die cicaden overbrengen, zoveel mogelijk te beperken.

Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses











