Hoe bereiden varkenshouders zich voor op noodsituaties?

Met je varkens en je huis compleet afgesloten zijn van de buitenwereld was jarenlang een ondenkbaar scenario. Het risico daarop neemt wel toe. De kans dat varkenshouders uren of zelfs dagen zonder stroom zitten door een vol rakend elektriciteitsnet neemt ook toe. Dus rijst de vraag: hoe goed zijn varkenshouders hierop eigenlijk voorbereid?

Laatst bijgewerkt:
De overstromingen in het Maasgebied in Limburg in de zomer van 2021 lieten zien dat een goede voorbereiding op rampen cruciaal is. En dat evacuatie van dieren hier een belangrijk onderdeel van is waar meer aandacht aan besteed moet worden. Foto: Bert Jansen

De overstromingen in het Maasgebied in Limburg in de zomer van 2021 lieten zien dat een goede voorbereiding op rampen cruciaal is. En dat evacuatie van dieren hier een belangrijk onderdeel van is waar meer aandacht aan besteed moet worden. Foto: Bert Jansen


Alle Nederlanders kregen ergens tussen eind november en medio januari een boekje in de brievenbus met de titel: ‘Bereid je voor op een noodsituatie’. Het document moet burgers bewust maken van de gevolgen van rampen als overstromingen, oorlog of cyberaanvallen en de daaruit voortvloeiende gevolgen, zoals langdurige uitval van water, stroom of internet. De 33 pagina’s tellende overheidsbrochure staat boordevol tips om de eerste drie dagen van een ramp te overleven, voor het geval overheid en hulpdiensten niet iedereen meteen te hulp kunnen schieten. Zelfredzaamheid is dan geboden.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Hoe zelfredzaam zijn veehouders?

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Sectornieuwsbrief Varkens


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.