Groen licht voor opkoopregeling koeien: €627 miljoen beschikbaar

De Europese Commissie heeft de Subsidieregeling extensivering melkveehouderij (Sem) goedgekeurd. Daarmee krijgen melkveehouders de mogelijkheid om tegen een vergoeding 10 tot 20% minder koeien te gaan houden. Over de regeling, die eerder de partiële opkoopregeling werd genoemd, is lang gesproken.

opkoopregeling koeien melkveehouders

Koeien in de wei. Melkveehouders krijgen de mogelijkheid om tegen vergoeding tijdelijk minder koeien te gaan houden. Foto: Koos Groenewold


In het kort

  • Subsidie voor melkveehouders die (tijdelijk) 10 tot 20% minder koeien houden
  • €615,7 miljoen beschikbaar voor partiële opkoopregeling melkveehouderij
  • Openstelling van 1 juni tot en met 29 juli 2026
  • Vergoeding van €1606 per koe per jaar en €110 per doorgehaald fosfaatrecht
  • Rentekorting voor duurzame investeringen
  • Deelnemers moeten het areaal grasland op het bedrijf behouden én mogen niet meer graasdieren (jongvee, schapen, geiten, paarden) gaan houden.
Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Oorspronkelijk zou het plan - een initiatief van zeven melkveeorganisaties (G7) en NZO. - in maart vorig jaar in werking treden, zodat het kon bijdragen aan de verlaging van de mestproductie, om daarmee onder de verlaagde mestproductieplafonds te komen. De Europese Commissie heeft de regeling goedgekeurd omdat die bijdraagt aan het reduceren van de ammoniakuitstoot en de verlaging van de uitstoot van broeikasgassen. Deze reductiedoelen zijn nu aangemerkt als hoofddoel van de regeling.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Sectornieuwsbrief Rundveehouderij


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.


C. W
15 apr

Hier gaat niemand aan mee doen.
3x 1600=4800
45kg x 110= 4950
Totaal 9750/koe

Gewoon zonder regeling 1 koe aan fosfaatrechten verkopen:
Verkoop fosfaat 45 kg x 210= 9450

Of wel geen voordelen om hier aan mee te doen