Boterprijs daalt verder in prijzenoorlog Duitse supers

De boterprijs bij Duitse discounters is opnieuw verlaagd. Een pakje roomboter van 250 gram kost daar bij Aldi en Lidl nu €1,39. De boterprijs bij de twee supermarktketens is daarmee voor de derde keer in zes weken gedaald.

Aldi verlaagde de boterprijs deze week als eerste, Lidl volgde een dag later. Het is de derde prijsverlaging in zes weken. Foto: Aldi

Aldi verlaagde de boterprijs deze week als eerste, Lidl volgde een dag later. Het is de derde prijsverlaging in zes weken. Foto: Aldi


Aldi verlaagde de prijs deze week als eerste, Lidl volgde een dag later. Lidl zegt in een verklaring dat het ‘met deze recente prijsaanpassing de dalende grondstofprijzen consequent en direct blijft doorberekenen aan haar klanten’.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

De prijsdaling heeft verschillende oorzaken, aldus het Duitse vakblad Lebensmittel Praxis. In Duitsland en de Europese Unie wordt dit najaar meer melk geproduceerd dan vorig jaar, zegt Kerstin Keunecke van het Duitse marktonderzoeksbureau AMI. Tegelijkertijd bevat de melk nu meer vet, waardoor er minder melk nodig is om één kilo boter te produceren.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Sectornieuwsbrief Rundveehouderij


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.