Zwavelgehalte in rantsoen mogelijk oorzaak van stofwisselingsproblemen na Bovaer-voergifte

De stofwisselingsproblemen in de veestapel, waarmee Deense melkveehouders afgelopen najaar na het voeren van Bovaer kampten, lijken te zijn veroorzaakt door een hoog zwavelgehalte in het rantsoen.

zwavelgehalte rantsoen stofwisselingsproblemen Bovaer

Deense melkveehouders ervoeren afgelopen najaar gezondheidsproblemen in hun veestapel na het voeren van Bovaer. Onderzoeksinstituut SEGES ziet een mogelijk verband met een hoog aandeel koolzaadproducten in het rantsoen. Foto: Mark Pasveer


Dit stelt het Deense onderzoeksinstituut SEGES op basis van data-analyse van rantsoenen van veehouders die een vragenlijst invulden, nadat zij gezondheidsproblemen bij hun melkvee ervoeren. De analyse is gebaseerd op 200 grote melkveebedrijven die aangaven voor de start met Bovaer geen rantsoenveranderingen te hebben doorgevoerd.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Hoger zwavelgehalte in rantsoen

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Sectornieuwsbrief Rundveehouderij


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.