Weerstand koe hangt nauw samen met droogstand en opstart
Een flink deel van de aandoeningen in de eerste 30 dagen van de lactatie van de koe vindt zijn oorsprong in de droogstand.

De weerstand van koeien in de eerste lactatiedagen hangt sterk samen met voeding en management tijdens de droogstand, blijkt uit bloedmetingen. Foto: Roel Dijkstra
Door metingen te verrichten aan koeien in zowel de droogstand als kort na afkalven, kan op basis van de uitslagen het management aangepast worden. Dat verhoogt de weestand van het dier en verkleint zo het risico op problemen. Dat zeiden Saskia van der Drift, dierenarts bij Royal GD, en Mark van Kleef, zelfstandig dierenarts en adviseur van Klevet Koeienpraktijk, tijdens een bijeenkomst over weerstand van koeien, georganiseerd door Speerstra Feed Ingredients.
Voeding en stress beïnvloeden weerstand
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses









