VS haalt Europese Unie in als grootste exporteur varkensvlees
De VS haalt de Europese Unie dit jaar in als grootste exporteur van varkensvlees. Dat verwacht het Amerikaanse landbouwministerie USDA. Nummer drie op de wereldranglijst in varkensvleesexport is Brazilië, Canada staat op een vierde plek.

Varkens worden gelost bij een slachterij. In Nederland daalde de productie van varkensvlees vorig jaar met 13%. Foto: Bert Jansen
Volgens de jongste prognose neemt de Amerikaanse export van varkensvlees in 2024 toe tot 3,24 miljoen ton (karkasgewicht). USDA gaat ervan uit dat de EU-varkensvleesexport dit jaar uitkomt op 3 miljoen ton. Dat is nog een positieve inschatting, want de Europese Commissie gaat er in een recente prognose zelf vanuit dat de EU dit jaar 2,93 miljoen ton varkensvlees (karkasgewicht) exporteert.
Gat tussen VS en EU in 2025 nog groter
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses









