‘Volledig overgestapt naar andere financier’
Al tientallen jaren bankierden we bij dezelfde bank, die zijn oorsprong in de agrarische wereld heeft. Die wist waar het om draaide in de boerenwereld: waar de valkuilen lagen, hoe jaarlijkse in- en uitgavenpatronen er per sector uitzagen, en meedacht en voortvarend voorlichting gaf. Maar die tijd lijkt voorbij.

Marcel van der Avoird investeerde in een windmolen en een warmteterugwinningsysteem. Met de voorbereidingen voor de windmolen al in volle gang, kreeg hij van zijn advisieur een afwijzing op basis van de ligging van ons bedrijf. Daarna stapte hij over naar een andere bank. (Foto ter illustratie) - Foto: Mark Pasveer
Twee jaar geleden kregen we de kans om een kavel grond van 32 hectare te kopen. Mooi vierkant, prima geschikt voor gras of maisteelt. Verder konden we fosfaat, koeien en ruwvoer overnemen. Na evaluatie van de jaarcijfers besloten we de bank te bellen en onze financieringsvraag voor te leggen. Na onderbouwing van de cijfers vond de adviseur het een prima plan. Gezien onze intensiteit en ruwvoerbehoefte een goede zet.
Op het moment dat de adviseur groen licht gaf, was financiering een tijdje geleden een feit. Nu is dat anders. Nadat de jaarcijfers afgestempeld zijn, moet er nog een uitgebreide prognose worden ingeleverd. Fosfaat wordt niet gefinancierd, dus gelieve daar zelf een mouw aan te passen. Fosfaat dat ze anders maar wat graag als onderpand willen hebben.Daar heb ik nooit voor getekend. Wat een onzin, er wordt niet op gefinancierd en ook als onderpand wordt er nauwelijks waarde aan gehecht. Toch morren ze steeds aardig dat we weigeren dit pandrecht te tekenen.
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses










Dat je als boer bij de rabo niet welkom meer bent is allang duidelijk , ben wel benieuwd of je nu naar een buitenlandse bank bent overgestapt? (ING en ABN-AMRO zijn weinig beter ).