Opvolger Martijn: ‘Ik denk wel vaker aan emigreren’

Foto's: Koos Groenewold


Martijn Koppelman (20)

Woonplaats: Den Ham (Ov.)Opleiding: Tweede jaar Ondernemerschap Dier en Veehouderij aan Aeres Hogeschool in Dronten.Bedrijf: De ouders van Martijn houden in maatschap 50 biologische melkkoeien op 70 hectare.Rolverdeling: Martijns vader doet het meeste dagelijkse werk. Als Martijn thuis is, pakt hij in overleg op wat nodig is. ‘Als mijn vader melkt, voer ik de kalveren en andersom. En als er landwerk te doen is, pak ik dat graag op.’

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Als ik het bedrijf overneem, verander ik...

“Mijn streven is om te groeien naar 120 koeien, die we met twee robots melken. Dat we nu maar 50 koeien hebben, komt door de invoering van de fosfaatrechten. Toen het melkquotum er in 2015 af ging, wilde mijn vader niet als een dolle koeien bijkopen zonder er ook de grond bij te hebben. Dat is ons duur komen te staan, want toen de rechten werden ingevoerd, moesten we een derde van onze veestapel inleveren. Het was en is frustrerend, want we werken biologisch en extensief. We hadden helemaal geen schuld aan het fosfaatprobleem.”

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Lees meer over


Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.


Weg
4 mrt 2023

Hier nog gewoon dubbele rij uiers , zo mooi.., en wat kost dat? ach bar weinig man.

Geert Drijver
4 mrt 2023

een melkrobot is de beste investering ooit

Armer
4 mrt 2023

Eens met attie. Op elk bedrijf vind je de meest beperkende factor om extra geld te verdienen. Dat zal op dit bedrijf geen melkrobot zijn. Dus misschien eerst met extra fosfaatrechten naar 120 koeien en dan later twee robots.

Weg
4 mrt 2023

Zou me niet laten melken door een robot.., maar wel van de robot euro's (extra fosfaatrechten dus.