Klauwen bij koeien ook in de zomer desinfecteren
Acht uur weidegang is onvoldoende om de infectiedruk van Mortellaro te verminderen. Ook in de zomer - of misschien wel juist in de zomer - is het daarom belangrijk om desinfectie van klauwen bij koeien te handhaven en dat ook frequent te doen. Dat meldt Royal GD.

In de zomer is het extra belangrijk om bij koeien de desinfectie van klauwen bij te houden, omdat de omstandigheden voor bacteriën dan vaak gunstig zijn. - Foto: Roel Dijkstra
Vaak wordt gedacht dat weidegang de infectiedruk verlaagt. Dat klopt ook wel, als de dieren dag en nacht weidegang krijgen. Koeien die alleen overdag naar buiten gaan, gemiddeld acht uur, staan altijd nog zestien uur per dag op stal. De druk blijft in de zomer hoog, omdat Mortellaro een infectueuze ziekte is die door bacteriën wordt veroorzaakt. Bacteriën groeien in het algemeen goed bij hoge temperaturen en een hoge luchtvochtigheid. Daarom is het voor de klauwgezondheid belangrijk zeker zo vaak als in de winter klauwen te desinfecteren.
Hygiëne van de ondervoet
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses









