Onderzoek RVO: geen belangenconflict bij CRV
Bij fokkerijorganisatie CRV is geen sprake van een belangenconflict bij uitbesteding van stamboektaken door de coöperatie CRV aan de onderneming CRV BV. Dat concludeert demissionair landbouwminister Piet Adema. Hij baseert zich op de resultaten van een onderzoek gedaan door RVO en NVWA, in opdracht van zijn ministerie.

Foto: Fred Hoogervorst/Hollandse Hoogte
Het onderzoek was ingesteld naar aanleiding van een ‘burgerbrief’ van een niet nader genoemde afzender. Het onderzoeksrapport is nog niet vrijgegeven, maar de minister schrijft er wel over in een brief aan de Tweede Kamer. Uit het onderzoek blijkt ook dat coöperatie CRV voldoet aan de erkenningsvoorwaarden uit de Europese Fokkerijverordening. Over de zaak waren Kamervragen gesteld.
Over het uitbesteden van taken van de coöperatie naar de bv stelt RVO vast dat dit alleen geldt voor de melkproductieregistratie. Volgens RVO is hier geen belangenconflict. Ook het risico dat voorkennis wordt misbruikt is ‘minimaal en aanvaardbaar’.
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses









