Lodders van Vee&Logistiek: behoud elektrische veedrijfmiddelen nodig

Met een nieuwe flyer willen Vee&Logistiek en POV het laden van varkens verbeteren. Intussen blijft Helma Lodders strijden tegen een verbod op elektrische veedrijfmiddelen.

Helma Lodders is voorzitter van Vee&Logistiek Nederland. In samenwerking met POV werd onlangs een flyer gepresenteerd met tips en trucs voor rustiger en slimmer laden van varkens. “De flyer is goed ontvangen bij onze leden.” Foto: Vee&Logistiek Nederland

Helma Lodders is voorzitter van Vee&Logistiek Nederland. In samenwerking met POV werd onlangs een flyer gepresenteerd met tips en trucs voor rustiger en slimmer laden van varkens. “De flyer is goed ontvangen bij onze leden.” Foto: Vee&Logistiek Nederland


Het zorgvuldig laden en lossen van varkens is een gezamenlijke verantwoordelijkheid van varkenshouders, transporteurs en ontvangers. Vee&Logistiek Nederland en POV presenteerden onlangs een flyer over het slim en diervriendelijk laden van varkens. Daarmee anticiperen de organisaties op het waarschijnlijke verbod op het gebruik van elektrische veedrijfmiddelen bij nationaal transport.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

De flyer bevat acht praktische tips om het laden van varkens rustiger en slimmer te laten verlopen, zonder dat grote investeringen nodig zijn. Daarbij gaat de aandacht uit naar dierenwelzijn en werkcomfort. Helma Lodders – voorzitter Vee&Logistiek Nederland – blijft zich intussen sterk maken voor het behoud van elektrische veedrijfmiddelen.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Sectornieuwsbrief Varkens


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.


N. H
24 nov 2025

Het is goed dat er regels zijn . Maar alles verbieden en niet hebben van een goed alternatief geeft alleen maar meer weerzin tegen een verbod . Wat gaat men dan gebruiken ?. En activisten voeren overal een hetze tegen als in hun straatje past . En het is natuurlijk goed dat er mensen zijn die ondanks dat bijna iedereen het op zo goed mogelijke manier wil doen . De druk op de ketel houden zodat niet verzwakt . Niks mis mee . Maar als een veedrijver gebruikt wordt dan kan dat eerder voor minder stress zorgen dan trek en duw werk . En de veiligheid bieden bij nood . Je zult maar eens een zeug of beer van 150 tot 200 kg op je hebben liggen . Maar de politiek luistert niet meer naar bedrijfsleven en de werkende burger . Zij laten liever hun oren hangen naar die echte activisten die het niet meer te doen is om iets te verbeteren . Maar erop uit zijn alles te verbieden . De politiek bestaat ook voor groot deel uit zulk soort volk wat nooit in de praktijk gewerkt heeft en niet weet wat er leeft onder de werkende bevolking . Zij kijken neer op de werkende klasse en zullen wel eens vertellen hoe het moet . Er zijn er die een diensplicht in willen voeren . Nou zou ik stellen als je in de politiek gaat dan moet je verplicht een tijd in de sector waar jij de woordvoeder van bent halfjaar van laag tot hoog in die bedrijftak stage lopen en meewerken . Ga maar half jaartje mee varkens ,koeien, kippen enz. laden . Dan kun je mee praten van wel of geen zaken verbieden in die sector .

Geert D
23 nov 2025

slachtblikken in het hok weet deze dame wel waar ze het over heeft !! Zou zeggen kom eens mee laden. de praktijk ligt vaak anders.

anoniem B
23 nov 2025

slachtblikken aanbrengen in de stal is wel een beetje het domste wat je kan doen,ik ga mijn benen niet breken. want stress-technisch gezien is het op de brug blikken beter voor het varken en de boer.

John K
23 nov 2025

Bij het verplaatsen van massa's rondom voetbal stadions heeft de security ook middelen om de groep te stroomlijnen. Er zit er daar ook altijd wel 1 tussen die niet wil luisteren en ala het uit de hand loopt zetten ze een waterkanon in..