Vlotte overgang van grupstal naar ligboxenstal met melkrobot
Aalt en Fréderique van de Bunt verhuisden van de polder naar de Achterhoek. De overstap van grupstal naar ligboxenstal met melkrobot is verbazend goed opgepakt door de koeien. De veehouders kijken uit naar toekomstige samenwerkingen met akkerbouwers in de buurt.

Nu de koeien gewend zijn, loopt ook de melkproductie weer op. Van de Bunt verwacht een stijging richting de 10.000 liter. Foto’s: Hans Prinsen
Terwijl de Flevopolder decennialang het gebied voor bedrijfsverplaatsers was, kozen Aalt en Fréderique van de Bunt er juist voor de polder te verruilen voor de Achterhoek. In de polder blijven was volgens Aalt geen optie: “We molken op een grupstal die aan vervanging toe was. Door de keuzes tijdens de bouw twintig jaar geleden was verbouwen naar een ligboxenstal of ander staltype uitgesloten. De standen werden te klein voor de koeien. En ook voor onszelf vielen de vaste werkzaamheden steeds zwaarder.”
De bestaande stal was alleen om te bouwen naar een potstal; nieuwbouw was onhaalbaar omdat het bedrijf nog geen NB-vergunning had. “In combinatie met het uitkopen van mijn broer die ook nog in het bedrijf zat, zou de bouw een veel te zware investering vragen. Een ander bedrijf in de polder of daar rondom bleek financieel ook niet mogelijk. Er is vanuit de akkerbouw een flinke grondhonger, wat de prijzen alleen maar verder opdrijft. Dus restte er verder weg kijken”, vertelt Aalt.
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses



