Hormoongebruik koeien en maatschappelijke druk levert spagaat op

Terughoudend gebruik van vruchtbaarheidshormonen is in tegenspraak met het effect dat ze op de vruchtbaarheid en de levensduur van koeien hebben.

Hormoongebruik wordt geassocieerd met meer inseminaties per dracht. Dat komt omdat deze koeien uiteindelijk toch drachtig raken, al dan niet door de gegeven hormoonbehandeling. - Foto's: Ronald Hissink

Hormoongebruik wordt geassocieerd met meer inseminaties per dracht. Dat komt omdat deze koeien uiteindelijk toch drachtig raken. Al dan niet door de gegeven hormoonbehandeling. - Foto's: Ronald Hissink


Toediening van hormonen lijkt een positief effect te hebben op de vruchtbaarheid bij koeien. Dat is de conclusie van een studie van Wageningen Universiteit & Research (WUR). In de studie is het effect van hormoongebruik in de Nederlandse veehouderij op de vruchtbaarheid op koppelniveau onderzocht. Aan de andere kant willen we met de toediening van hormonen ook terughoudend zijn.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Niet drachtig worden belangrijke reden voor afvoer

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Sectornieuwsbrief Rundveehouderij


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.


Gillessen
22 apr 2023

Aan de zeugen wordt een plantaardige hormoonvervanger verstrekt .die de lichaamseigen IgF-1(Insuline Like Growthfactor)stimuleert en als zodanig de vruchtbaarheid en ook de melkgift bevordert.De distributie loopt vhoofdzakelijk via de dierenarts ,maar SOLAPRO is een receptvrij produkt

Han Riel
18 apr 2023

Hormoon gebruik binnen de veeteelt is maatschappelijk dscussiepunt. Waarom is het hormoon gebruik bij mensen met als doel zwangerschap te activeren of te voorkomen geen punt van maatchappelike discussie? Zo zij er nog wel meer hormoon preparaten te bedenken die zonder zware discussie aan mensen worden verschaft, omdat ze het leven de gebruiker en zijn omgeving (bv. overgangsproblemen) veraangenamen.