EFSA: hernieuwde toelating gewasbeschermingsmiddelen kost 8 jaar

De Europese Voedselveiligheidsautoriteit EFSA schat in dat het ongeveer acht jaar duurt voordat de 200 lopende verlengingsverzoeken voor bestaande toegelaten werkzame stoffen zijn afgehandeld. Een uitbreiding van de capaciteit van EFSA met 50 mensen zou deze termijn tot drie jaar kunnen terugbrengen.

efsa toelating gewasbeschermingsmiddelen

EFSA-directeur Nik Kriz (rechts) en Europees commissaris Olivér Várhelyi tijdens een werkbezoek aan de EFSA in Parma. Foto: Europese Unie.


Dat zegt directeur Nik Kriz van de EFSA in antwoord op vragen van de Franse parlementariër Benoît Biteau. De communicatie tussen Biteau en Kriz is door Pesticide Action Network openbaar gemaakt.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Kriz zegt dat de vertraging bij de periodieke herbeoordeling van werkzame stoffen vooral ligt bij een tekort aan capaciteit bij de rapporterende lidstaten. Daardoor komt de kwaliteit van de herbeoordelingen in de knel en treedt er ook vertraging op. Er liggen 200 dossiers op de plank waarvoor een herbeoordeling nodig is.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.