Duitsers zetten opnieuw mes in boterprijs

Lidl was vorige week de eerste supermarktketen in Duitsland die de boterprijzen verlaagde. Foto: Canva/fortyforks
Grote Duitse discounters Lidl en Aldi verlagen opnieuw hun boterprijzen fors, tot onder € 1,50. De prijs voor een pakje roomboter van 250 gram daalt 30 cent naar €1,49, aldus top agrar. De verwachting is dat andere supermarkten zullen volgen.
Vorige week zetten Duitse discounters voor het eerst het mes in de boterprijs. Toen daalde de boterprijs 20 cent, waardoor de prijs van een pakje boter binnen twee weken in totaal met 50 cent is verlaagd. Volgens Lidl heeft de supermarktketen de boterprijzen dit jaar nu in totaal al met 90 cent verlaagd. “Op deze manier geeft de levensmiddelenretailer de dalende grondstofprijzen als prijsvoordeel direct door aan zijn klanten”, aldus Lidl in een verklaring,
De prijs van plantaardige alternatieven worden eveneens verlaagd. Aldi noemt de prijsverlaging een krachtig statement tegen de stijgende kosten.
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses









