Droom boerin Marijke kwam uit door boerderij te beginnen

Geen ouderlijk bedrijf om over te nemen, toch lukte het Marijke en haar man om zelf een boerderij te beginnen. “Het is zo bijzonder”, aldus boerin Marijke De Smet -Oosterhuis.

Marijke De Smet - Oosterhuis (34) woont met man en vier kinderen in Hoofdplaat (Zld.). Samen met een compagnon runnen ze Beiderwaen landbouw CV, een biologisch-dynamisch akkerbouwbedrijf van 73 hectare.

Marijke De Smet - Oosterhuis (34) woont met man en vier kinderen in Hoofdplaat (Zld.). Samen met een compagnon runnen ze Beiderwaen landbouw CV, een biologisch-dynamisch akkerbouwbedrijf van 73 hectare.


“De constructie van ons bedrijf is behoorlijk complex met een BV, een CV en een vof. Dat komt omdat Halewijn en ik vanuit het niets begonnen zijn, we hadden geen ouderlijk bedrijf om over te nemen. Wel logeerde ik vroeger regelmatig bij kennissen met een boerderij en al jong had ik een droom: ik wilde boer worden. Ik ben de Warmonderhof gaan doen in Dronten, daar leerde ik Halewijn kennen. Hij is ook niet van boerenkomaf maar hij had dezelfde droom.”

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Lees meer over


Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.