Boetes voor uienbedrijven na gesleep met tonnen cash
Voor het niet melden van grote betalingen in contanten via Afrikaanse geldlopers zijn twee uienhandelaren uit Warmenhuizen en Sint-Maartensdijk en hun bestuurders tot boetes veroordeeld.

De handel in Nederlandse uien in West-Afrikaanse landen gaat al vele jaren vooral in contanten. – Foto: Peter Roek
Bij Beemsterboer Food Traders werd in een paar jaar tijd € 35 miljoen in contanten op kantoor gebracht, aldus de rechtbank in Zwolle dinsdag 13 december.De handel in Nederlandse uien in West-Afrikaanse landen gaat al vele jaren vooral in contanten. Dat is omdat het bancaire systeem onbetrouwbaar is, zoals in Mauritanië. Daar drijven zowel Beemsterboer Food Traders uit Warmenhuizen als Dacomex uit Sint-Maartensdijk op grote schaal handel. Alleen: hoe krijg je al dat geld op je Nederlandse kantoor?
Dat gebeurde door gebruik te maken van geldlopers, Afrikanen die vanuit Brussel of Parijs met tassen vol contanten naar de kantoren van deze twee bedrijven reisden. Dat geld werd vervolgens contant gestort, bleek afgelopen maand op de strafzaakwaarvoor de rechtbank in Zwolle twee dagen had uitgetrokken.
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses









