Belgische kaasproductie op recordniveau na flinke groei

Belgische zuivelbedrijven produceerden in 2025 ruim 144.000 ton kaas op basis van koemelk. Dat is bijna 40 procent meer dan in 2020. Dat meldt Vilt op basis van cijfers van Statbel, het Belgische statistiekbureau.

groei kaasproductie België

In België nam de kaasproductie fors toe. Afbeelding ter illustratie van een Nederlandse kaasopslag. Foto: Herbert Wiggenman


Vooral mozzarella stuwt de groei. Het aandeel ligt nu op 62 procent van de totale Belgische kaasproductie. Ook veel andere zuivelproducten zitten in de lift. Zonder consumptiemelk meegerekend, vervaardigde de sector vorig jaar in totaal 1,46 miljoen ton zuivelproducten.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

De Belgische kaasproductie lag in 2010 op zo’n 69.000 ton kaas op basis van koemelk, maar groeide tot 144.000 ton in 2025. Daarvan is zo’n 90.000 ton mozzarella. De productie van mozzarella kende de laatste vijf jaar een stijging van 50 procent.

De productie van Goudakaas is rond 10.500 ton, terwijl die van verse kaas opliep tot 25.000 ton. Vooral deze laatste categorie kende een opvallende groeispurt. Sinds 2023 steeg de productie met maar liefst 75 procent.

Lees meer over


Snel delen


Sectornieuwsbrief Rundveehouderij


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.