Actueel - Varkens
Lees hier al het actuele nieuws artikelen specifiek voor de sector Varkens. Van marktontwikkelingen tot bedrijfsverhalen: blijf op de hoogte van alles wat speelt binnen de sector.
250+ resultaten
Weergave:
Lees hier al het actuele nieuws artikelen specifiek voor de sector Varkens. Van marktontwikkelingen tot bedrijfsverhalen: blijf op de hoogte van alles wat speelt binnen de sector.

São Paulo - De Braziliaanse vleesreus JBS neemt Cargill's Amerikaanse varkensactiviteiten over voor ruim €1,3 miljard ($1,45 miljard). Dat hebben de bedrijven donderdag bekendgemaakt. Het gaat om een overname van twee slachterijen, vijf voerfabrieken en vier grote varkensbedrijven. De twee slachterijen verwerkten in 2014 gezamenlijk een totaal van 9,3 miljoen varkens. De overname moet nog goedgekeurd worden door de mededingingsautoriteit.


Epe – Vanaf 1 juli is de jacht op wilde zwijnen in Gelderland weer geopend.


Den Bosch - Leden van de mineralen-verwerkingsinstallatie MACE in Landhorst bieden donderdag een petitie aan Gedeputeerde Annemarie Spierings (Agrarische Ontwikkeling) van de Provincie Noord-Brabant aan.


Den Haag - De NVWA heeft een varkenstransporteur een boete opgelegd omdat hij een vrachtwagen met 177 slachtvarkens dinsdag bijna een uur in de volle zon op een parkeerplaats in Boxtel heeft laten staan.


Den Haag - Na jarenlang procederen door tegenstanders is er een eind gekomen aan het tegengaan van een varkenshouderij in Harskamp. De Raad van State heeft woensdag groen licht gegeven.


Doetinchem - Het aantal faillissementen in de zeugenhouderij neemt toe, meldt DLV Dier. Voorheen lukten het ondernemers die het financieel niet meer konden bolwerken, vrijwel altijd om schuldenvrij te stoppen.


Om mogelijke problemen als gevolg van de hittegolf te voorkomen, adviseert de Gezondheidsdienst voor Dieren om veel aandacht te schenken aan de instellingen voor het stalklimaat.


Bennie Jolink en Yvon Jaspers zijn leuk als agro-ambassadeurs, maar veehoudend Nederland heeft bekende Nederlanders nodig die tevens echte boeren zijn.


Het nieuwe ketenkwaliteitssysteem in de varkenshouderij moet begin 2016 operationeel zijn. Het systeem komt onder het beheer van een stichting. Dat zegt vice-voorzitter Eric Douma van de producentenorganisatie POV.

