Zeug kan goed uit de voeten met balansvloer

Het Aeres studentenbedrijf investeerde in WellFarrowing-kraamhokken. De studenten zijn vooral over de vloer goed te spreken.

De zeugen in de vorig jaar gerenoveerde kraamstal kijken niet op of om bij bezoek in de stal. Het drietal is net vanuit de groepshuisvesting verhuisd en werpt de komende dagen. Deze afdeling is uitgevoerd met het WellFarrowing-vrijloopkraamhok met balansvloer. De andere twee afdelingen bestaan uit een met drie traditionele kraamhokken en een met twee Pro Dromi kraamhokken. De keus voor een tweede type vrijloopkraamhok geeft studenten de mogelijkheid om ervaring op te doen met diverse stalsystemen. Daarnaast wordt nu een onderzoek gestart naar het werken en de resultaten in de verschillende kraamsystemen. “Dat onderzoek doen de huidige derdejaars studenten, maar ik zet het onderzoek volgend jaar gewoon door. Hoe meer data we krijgen hoe beter we conclusies kunnen trekken”, stelt coach Adri Pasman.Lees verder onder de foto‘s

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!
Aeres Farms is gestopt met couperen. Een fris stalklimaat heeft daarbij een belangrijke rol naast voeding en afleidingsmateriaal.
Aeres Farms is gestopt met couperen. Een fris stalklimaat heeft daarbij een belangrijke rol naast voeding en afleidingsmateriaal.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Sectornieuwsbrief Varkens


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.