Wiersma hoort in Brussel geen nieuws over renure

Landbouwminister Femke Wiersma verwacht niet dat er de komende weken een besluit over renure wordt genomen. Hoewel ze een apart gesprek met de Franse minister van landbouw heeft gehad tijdens de bijeenkomst van landbouwministers in Brussel, is de verwachting niet dat de Fransen snel om gaan. Frankrijk is samen met Duitsland de belangrijkste dwarsligger in Europa.

Wiersma renure

De Duitse federale minister van Voedsel en Landbouw, Cem Özdemir (midden), met zijn collega's vóór aanvang van de vergadering van EU-landbouwministers op 24 maart in Brussel. Foto: Thierry Monasse/dpa/ANP


Begin april komt Eurocommissaris Jessika Roswall (milieu) naar Nederland en eigenlijk hoopt Wiersma dat die met goed nieuws komt. Aan landbouwcommissaris Hansen ligt het niet. Hij is op zich voorstander van renure, maar zei vorige week tijdens zijn bezoek aan Nederland wel dat ons land echt oplossingen moet bedenken voor het mestoverschot.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Wiersma was ook in Brussel nog tevreden over het bezoek van de landbouwcommissaris en had het over wind mee. “De wind waait positief voor Nederland.”

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.