Video | 100-dagenmais van het land: melkveehouder tevreden over opbrengst
Afgelopen dinsdag is de eerste twee hectare mais gehakseld bij Kaasboerderij Zunakaas in Zuna (Ov.) Loonbedrijf Broeze was niet alleen druk met de maisoogst, want ook de vierde snede gras ging van het land.
Melkveehouder Dirk ter Haar is best tevreden over de opbrengst van de 100-dagen mais, die 13 april gezaaid werd. Op het maisland wordt straks winterrogge gezaaid, om volgens de nitraatrichtlijn te voldoen aan de rustgewasverplichting.
Het melkveebedrijf heeft 70 melkkoeien en 44 hectare land in gebruik, waarvan acht hectare maisland. Daarnaast produceren ze kaas van eigen melk, die verkopen ze in eigen boerderijwinkel, waar ze ook andere producten van collega-boeren aan de man brengen. Dirk vertelt er meer over in de videoreportage.
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses









