Dierwaardige veehouderij ook doortrekken naar transport en slacht
In een convenant moeten afspraken komen over hoe ‘dierwaardige veehouderij’ eruit komt te zien. Dat heeft niet alleen invloed op veehouderijbedrijven maar ook op veetransport en slacht.

Biggen laden voor transport. Een 'dierwaardige' veehouderij geldt ook voor transport en slacht. - Foto: Ton Kastermans Fotografie
In mei 2023 moet er een convenant dierwaardige veehouderij liggen. De bedoeling is dat spelers in de hele keten van de veehouderij het ondertekenen: boeren, dierenbescherming, zuivelbedrijven, dierenartsen én supermarkten. In dit convenant komen afspraken te staan over hoe een veehouderij eruit komt te zien en waarin dieren de ruimte hebben om natuurlijk gedrag te vertonen. Eerder is een wetswijziging hiervoor aangenomen, maar nog altijd is niet duidelijk wat dit betekent voor de veehouderij. Dat moet dus via dit convenant, op initiatief van landbouwminister Piet Adema.In een persbericht laat hij optekenen: “Ik wil samen met verschillende partijen aan de slag om vorm te geven aan een toekomstbestendige veehouderij die uitgaat van de behoeften van dieren. Daarin hebben dieren de ruimte om natuurlijk gedrag te vertonen en zijn standaard fysieke ingrepen bij dieren – zoals het couperen van varkensstaarten – overbodig.”
Principes dierwaardige veehouderij
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses










en dan komen de gezouten kipentjes uit buiten landen al het andere ook als hier een meer prijs moet komen die consument nu al niet kan betalendus veel praten maar consument bepaalt