Sneeuwval en gladheid bemoeilijken aanvoer suikerbieten bij Cosun

Sneeuw en gladheid hinderen de aanvoer van suikerbieten bij de suikerfabrieken van Cosun. Gladheid en slecht toegankelijke wegen maken het voor chauffeurs en opladers lastig om suikerbieten veilig te vervoeren. Niet alle polderwegen worden sneeuwvrij gemaakt, waardoor in verschillende gebieden het bietentransport tijdelijk is stilgelegd om de veiligheid te waarborgen, zo laat Cosun donderdag weten.

aanvoer suikerbieten Cosun

Door sneeuw en gladheid verloopt de aanvoer van bieten bij de suikerfabrieken moeizaam, laat Cosun weten. Foto: Koos van der Spek


Volgens de coöperatie doen chauffeurs en opladers hun uiterste best om suikerbieten aan te voeren zodat de fabrieken die kunnen verwerken. Cosun merkt op dat het voor de levering van bieten van belang blijft dat ze vrij zijn van vorstschade. Door de omstandigheden is de verwerkingscapaciteit van de bieten verlaagd, waardoor de suikerbietencampagne langer zal duren dan gepland. De laatste campagnedag zal naar verwachting 26 januari zijn, laat Cosun weten.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Beperkte overlast bij Vion

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Lees meer over


Snel delen


Sectornieuwsbrief Akkerbouw


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.