RvS: varkenshouder terecht tweede bedrijfswoning geweigerd


Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Den Haag - Een varkenshouder in het Brabantse Molenschot is terecht door de gemeente Gilze en Rijen de bouw van een tweede bedrijfswoning geweigerd. Tot dat oordeel komt de Raad van State.De varkenshouder exploiteert samen met zijn vrouw en vader de varkenshouderij in Molenschot. In de bestaande bedrijfswoning wonen de ouders van de varkenshouder. Hijzelf woonde met zijn vrouw in het voorste gedeelte van de stal. Omdat de gemeente eiste dat aan die bewoning een einde zou komen heeft de varkenshouder in december 2007 een aanvraag ingediend voor het bouwen van een tweede bedrijfswoning op het perceel. Dat werd geweigerd omdat de varkenshouderij in de ogen van de gemeente geen bedrijf is waarvoor twee volwaardige arbeidskrachten nodig zijn om de continuïteit op de langere termijn te garanderen.
Tijdens de zitting bij de Raad van State gaf de gemeente aan niet bereid te zijn een omgevingsvergunning te verlenen voor een tweede bedrijfswoning op het perceel. Volgens het college is het bestemmingsplan "Buitengebied 2010" in overeenstemming met de Verordening ruimte 2014 van de provincie Noord-Brabant, waarin is bepaald dat een bestemmingsplan, dat is gelegen in gemengd landelijk gebied, nieuwbouw van onder meer bedrijfswoningen uitsluit. De verordening biedt geen ruimte voor een tweede bedrijfswoning op het perceel nu daarin geen uitzonderingsmogelijkheid is opgenomen.
Ook het verzoek van de varkenshouder om van de verordening af te wijken ten behoeve van een mantelzorgwoning leidt niet tot een andere beslissing volgens de gemeente, alleen al omdat in het bouwplan sprake is van een tweede bedrijfswoning op het perceel.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.