Rechter buigt zich over rekenmodel Aerius

Volgens Stichting Stikstofclaim is Aerius niet betrouwbaar genoeg om een vergunning op te baseren, volgens het ministerie is het echter het best beschikbare systeem, zonder Aerius is geen vergunningverlening mogelijk.

Foto: ANP

Foto: ANP


Stichting Stikstofclaim (SSC) stond dinsdagochtend tegenover het de staat in de rechtbank in Den Haag, om stikstofrekenmodel Aerius tijdelijk niet te gebruiken, tot het model verbeterd is. Een eerdere sommatie van de club aan het adres van minister Van der Wal met dezelfde opdracht werd afgewezen.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Stikstofclaim: Aerius is niet betrouwbaar

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Lees meer over


Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.


R M
1 mrt 2023

Een boertje die 0.06 mol veroorzaakt, wat erggg. In Zaandam zit de een bedrijf die 270.000 kg per jaar veroorzaakt, in de Wieringermeer wordt een enorm datacentre gebouwd zonder NB vergunning en zonder bouwvergunning . Kan allemaal in de onderhand bananen republiek Nederland. Pak de boer, bouw zijn land vol!

Beek
28 feb 2023

Dit geeft weinig hoop op een goede afloop als ik het zo tussen de regels door lees. Aerius geeft een schijn precisie. Onder de 7 mol depositie en dan ook nog eens op 2 decimalen nauwkeurig slaat helemaal nergens op. Vandaar dat in het buitenland 7 mol ook de grens is. Daarboven is vergunning nodig.